سوالات متداول

*پشم سنگ چیست؟

*اگرعایق پشم سنگ ایران خیس شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

عایق پشم سنگ مقاوم در برابر رطوبت است، اما نفوذ پذیر بخار. در صورتی که عایق مرطوب یا مرطوب شود، عایق، هنگامی که کاملا خشک می شود، ویژگی های عملکرد اصلی را حفظ می کند.. عایق پشم سنگ آب بندگی نمی کند، به این معنی که هر حجم آب که با سطح بیرونی تماس می گیرد، تخلیه می شود و به داخل عایق جذب نمی شود.

*بهترین راه برای بریدن تخته های پشم سنگ چیست؟

تیغ کاتر بهترین راه برای برش پشم سنگ است. ما توصیه می کنیم از چاقوی ابزار استفاده نکنید زیرا آنها خیلی سریع کند می شوند و در نهایت موجب پاره شدن تخته ها می گردد.

*آیا طراحان می توانند نیازهای حرارتی مجموعه های دیوار خود را برآورده کنند؟

بله، پشم سنگ ایران دارای گروه فنی و مهندسی جامع می باشد که می تواند در طراحی و نسب مشاوره رایگان ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی تماس بگیرید

*آیا پشم سنگ در رنگ های مختلف می آید؟

عایق پشم سنگ در یک رنگ طبیعی استاندارد قرار دارد. برخی از گزینه های موجود محصولات پشم سنگ ایران با روکش های فویل وتیشو سفید وکاغذ کرافت موجود میباشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی تماس بگیرید

*چه مدت پس از نصب عایق پشم سنگ ایران نیاز به تعویض بوجود می آید؟

عایق پشم سنگ ایران باید طول عمر ساختمان خود را در صورتی که در یک سیستم به درستی طراحی شده با توجه به مشخصات نصب شده، طول بکشد. محصولات پشم سنگ ایران از آنجایی که ماهیت معدنی دارند، فاسد نمی شوند، بنابراین خواص خود را همچون پایداری ابعادی را حفظ خواهند کرد در صورتی که هیچ گونه آسیب فیزیکی رخ نمی دهد.

*بالاترین ضخامت محصول تخته ای پشم سنگ ایران چقدر است؟

بسته به کاربرد پشم سنگ دارد. تا ضخامت ۱۰۰میلیمتر عایق تخته ای و ۱۲۰ میلیمتر در عایق یکطرف توری (WM). در صورت لزوم برای دستیابی به یک مقدار R بالاتر باشند. به عنوان مثال: R15 + R30 = R45.

*ابعاد محصول چیست؟

محصولات پشم سنگ ایران بر اساس استاندارد تولید می شود. اندازه های معمول در محصول تخته ای ۶۰ × ۱۲۰ سانتیمتر با ضخامت های مختلف بسته به محصول است. البته امکان تولید ابعاد سفارشی وجود دارد.

*آیا پشم سنگ ایران محصولات سفارشی را تولید می کند؟

پشم سنگ ایران می تواند محصولات سفارشی را بسته به میزان سفارش و حجم سفارشات خطوط تولید کند، لطفا برای جزئیات بیشتر با دفتر مرکزی تماس بگیرید.

* آیا روش نصب در انواع مختلف عایق پشم سنگ متفاوت است؟

متداول ترین نوع پشم سنگ در مصارف ساختمانی عایق پنل می باشد. عایق پنل پشم سنگ در سطوح مسطح و در صنعت ساختمان در دیوارها سقف، کف قابل استفاده می باشند. یکی از روش های نصب عایق پتل استفاده از گل میخ مخصوص نصب عایق می باشد به صورتی که جزو ثابت گل میخ روی دیوار نصب شده، بعداز قرار گرفتن عایق در جای خود، نگهدارنده گل میخ (پولکی) در جای خود قرار میگیرد.استفاده از ساختار دیوار خشک و ساختارهای چوبی از دیگر راه های نصب عایق پنل می باشند.
نصب محصولات رولی، نیازمند آشنایی بیشتر با این محصولات وهمچنین تخصص فنی است و باید توسط نصاب صورت گیرد.