پشم سنگ

در هر جایی که عایق پشم سنگ ایران به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی نصب می شود، خواص عایق صوتی وحرارتی آن مزیت مضاعفی را عرضه می کند.

پشم سنگ چیست

پشم سنگ که در زبان انگلیسی RockWool نامیده می شود، جزو خانواده عایق های حرارتی و صوتی متشکل از الیاف معدنی است. این عایق با شکل ها و ساختارهای مختلف در ساختمان های مسکونی، مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاه های نفت و گاز، نیروگاه و صنایع سنگین به عنوان عایق حرارتی و صوتی کاربرد گسترده ای دارد.

پشم سنگ
خرید پشم سنگ
پشم سنگ چیست

از مهمترین مزیت های پشم سنگ به عنوان عایق، کاهش هزینه انرژی با توجه به ضرورت بهره گیری از عایقهای حرارتی و صوتی ،همچنین عایقی است نسوز، استریل و سازگار با محیط زیست که امروزه با توجه به اهمیت مباحث پایداری انرژی میتواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد پشم سنگ
کاربرد پشم سنگ

نصب پشم سنگ

روش نصب در انواع مختلف این عایق متفاوت است. یکی از روش های نصب عایق پنل استفاده از گل میخ مخصوص نصب عایق است. به صورتی که جزو ثابت گل میخ روی دیوار نصب شده، بعداز قرار گرفتن عایق در جای خود، نگهدارنده گل میخ (پولکی) در جای خود قرار میگیرد. استفاده از ساختار دیوار خشک و ساختارهای چوبی از دیگر راه های نصب عایق پنل می باشند. نصب محصولات رولی، نیازمند آشنایی بیشتر با این محصولات وهمچنین تخصص فنی است و باید توسط نصاب صورت گیرد.

انواع پشم سنگ

پشم سنگ لوله

پشم سنگ لوله ای

برای عایق کاری لوله هایی که سیالات سرد و گرم و بخار در آن ها جریان دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

پنل پشم سنگ

پشم سنگ پانل

به منظور عایق حرارتی و کاهش تلفات انرژی و در استودیوهای صدابرداری و تونل های مترو همچنین در بسیاری از بیمارستان ها، مجتمع های بزرگ تجاری، ساختمان های اداری برای جذب صدا و جلوگیری از انتقال ارتعاشات مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ رول

پشم سنگ رول

برای عایق کاری و پوشش سقف های کاذب، سقف های سوله، کانال های گردش هوا و سیستم های تهویه مطبوع و آب سردکن مورد استفاده قرار میگیرند.

پشم سنگ رول توری

پشم سنگ با روکش توری

در صنایع، لوله های با قطر بزرگ، کوره ها، گرمخانه ها، اگزوز توربین ها و دودکش های بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ فله

پشم سنگ فله

به عنوان عایق حرارتی صوتی برای عایق کاری بین دو جداره دیوارهای ساختمانی، جدار دود کش ها، منبع اگزوز اتومبیل ها و دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید پشم سنگ

تکنولوژی تولید پشم سنگ دارای روش پیشرفته با اصولی ساده است. ابتدا سنگ بازالت در دمای 1450 درجه سانتیگراد ذوب می شود و به صورت سیلیکات مذاب در می آید. سپس مذاب به دست آمده با روش خاصی به الیاف بسیار ظریف 8 میکرون تبدیل می شود. مجموعه این الیاف میکروسکوپی عایق پشم سنگ را تشکیل می دهند که می توان از آن به عنوان عایق صوتی و هم حرارتی استفاده کرد.

ویژگی های پشم سنگ

صرفه جویی در انرژی

صرفه جویی در انرژی

عایق صدا

عایق صدا

ضد حریق​

ضد حریق​

عایق حرارتی​

عایق حرارتی​

سازگار با محیط زیست

سازگار با محیط زیست

استریل و ایمن

استریل و ایمن

آب گریز

آب گریز

آب گریزی

آب گریزی

صرفه جویی در انرژی

باتوجه به محدود بودن منابع انرژی در سالهای اخیر یارانه انرژی از سوی دولت کاهش چشمگیری داشته و هزینه انرژی سال به سال به صورت تصاعدی افزایش یافته است. لذا امروزه صرفه جویی در مصرف انرژی حائز اهمیت بسیار بالایی می باشد. با عایق کاری صحیح ساختمان تا ۷۵% از میزان اتلاف انرژی می توان جلوگیری کرد.

ضد حریق / عایق حرارتی

در مناطق شهری با کمبود زمین، تعداد چشمگیری از مردم در ساختمان های بلند مشغول به کار و زندگی هستند. باتوجه به این ساختار، اگر آتش سوزی در این مناطق رخ دهد، می تواند عواقب بسیار جدی در برداشته باشد. این عایق در مجاورت حریق پایدار می ماند. در نتیجه الیاف آن برای تمامی کاربردهایی که در آن مبحث حرارت و حریق مطرح است که از پوشش های محافظ در برابر آتش تا ترمز ماشین و تا فرهای صنعتی و … می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پشم سنگ عایق حرارتی

پشم سنگ عایق صدا

عایق صدا

محافظت در برابر سر و صداهای ناخواسته می تواند تاثیر مثبتی بر آرامش، ظرفیت یادگیری و رفتار اجتماعی ما بگذارد. برای مثال، اگر در نزدیکی فرودگاه زندگی می کنید در صورتی که سقف شما با پشم سنگ عایق شده باشد، سر و صدا شما تا ۴۰% کاهش می یابد. منافذ هوای مبحوث در میان الیاف پشم سنگ موجب جذب صدا شده و از عبور آن از عایق جلوگیری می کند.

سازگار با محیط زیست

بین انواع عایق هایی که تا به حال در دنیا ساخته شده اند پشم سنگ بی ضرر ترین آنهاست و با محیط زیست کاملا سازگار است. با تمام مصالحی که در ساختمان و صنایع به کار می روند سازگار است و تماس آن با مصالح مشکلی به وجود نمی آورد. همچنین باعث از بین رفتن ترکیبات نرم کننده در روکش کابل های برقی و لوله های pvc نمی شود. برخلاف عایق های دیگر در این گروه،به دلیل قطور بودن الیاف آسیبی به پوست نمی رساند و در هنگام وقوع حریق دود و ترکیبات مسموم کننده از آن متصاعد نمی شود.

پشم سنگ نانو

پشم سنگ نانو

آبگریزی محصولات شرکت پشم سنگ ایران

در بعضی کاربردها، الزاما باید عایق به کار برده شده دارای این مشخصات باشد، مانند سکوهای نفتی شناور، کارخانجات احداث شده در مناطق مربوط، کلیه صنایع شناور من جمله کشتی سازی و اسکله های بارگیری و …
در حال حاضر این تکنولوژی فقط برای محصولات شرکت پشم سنگ ایران از بین تولید کنندگان مشابه در دسترس می باشد. از مزایای دیگر آن افزایش طول عمر سازه ای است که به وسیله پشم سنگ ضد آب عایق کاری شده باشد. گزارشات آزمایشگاهی حاکی از آن است که محصولات تولیدی این شرکت با مشخصه ذکر شده دارای سطح پذیرش فراتر از استانداردهای موجود می باشد. این خصوصیت در تمام طول عمر عایق حفظ می شود و دائمی است.

کپی رایت 1401 © تمامی حقوق این وبسایت محفوظ است.