خرید پشم سنگ تخته ای (پانلی)

عایق پشم سنگ تخته ای (پانلی)

عایق پشم سنگ تخته ای نوعی عایق حرارتی و صوتی است که از ذوب کردن سنگ بازالت تهیه می‌شود. پشم سنگ انواع مختلف و کاربردهای فراوانی دارد که در این مقاله شما با انواع کاربرد پشم سنگ تخته ای و نحوه ساخت آن آشنا خواهید شد.
برای ساخت پشم سنگ تخته ای پانلی ابتدا مقداری مشخص از سنگ بازالت را به همراه کک درون کوره های مخروطی شکل می‌ریزند و با استفاده از گاز طبیعی یا چوب، کک را مشتعل می‌کنند. حرارت ایجاد شده از سوخت کک سنگ های بازالت را به آرامی و در دمای بالای 2000 درجه سانتی‌گراد ذوب می‌کند. در مرحله بعد، مواد مذاب به الیاف تبدیل شده و به وسیله نقاله به دستگاهی به نام کیورینگ هدایت و پخت می‌شوند.

کیورینگ الیاف به هم چسبیده را طبق سفارش ها در چگالی و ضخامت‌های متفاوت تولید می‌کند. سرانجام محصول تولید شده در قطعات و ابعاد مورد نظر برش می‌خورد و توسط دستگاه بسته بندی، بسته بندی می‌شود.

پشم سنگ تخته ای چیست؟

پشم سنگ تخته ای یا همان پشم سنگ پانلی نوعی عایق ساختمانی است که با ترکیب رزین و الیاف پشم سنگ به دست می‌آید و به صورت تخته‌هایی با ضخامت مختلف در بازار عرضه می‌شود. از این پوشش به جهت عایق‌کاری کف ساختمان‌ها استفاده می‌گردد. این پنل ها در جذب ارتعاشات بسیار کاربردی بوده و در ساخت سازه های مرتعش از آنها استفاده می‌شود. عایق پشمی تخته ای دارای دوام بالا بوده و در برابر نفوذ آب و آتش به خوبی عمل می‌کند. البته نباید عایق بودن آنها در برابر صوت را نیز از یاد برد.

پشم سنگ تخته ای به طور معمول در دو نوع فویل دار و بدون فویل تولید می‌گردد. فویل موجود در پشت پشم سنگ تخته ای عایق خوبی در برابر رطوبت و نفوذ آب بوده و از صدمات آن‌ها به ساختمان جلوگیری می‌کند.
از دیگر مزیت های پشم سنگ ورقه ای ضریب حرارتی پایین آن می‌باشد و از آن در ساخت مخازن استفاده می‌گردد.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با پشم سنگ، مطلب پشم سنگ چیست را نیز مطالعه کنید.

پشم سنگ تخته ای پانلی

کاربرد و موارد مصرف پشم سنگ تخته ای

کاربرد عایق صوتی پشم سنگ

عایق صدا

عایق فنوپانل (phono panel) با جذب صوت در سطح خود و همچنین کاهش قدرت انتقال به وسیله اجزای متشکل سازه به کاهش صدا کمک شایانی می‌کند. پشم سنگ تخته ای به دلیل ساختار اسفنجی خود، می تواند امواج صوتی را جذب کند.استفاده از این نوع پنل آرامش را به تمامی ساختمان ها برمیگرداند و محیطی آرام را برای محل زندگی به ارمغان می‌آورد.

کاربرد عایق حرارتی پشم سنگ

عایق حرارت

پشم سنگ فنوپانل دارای ضریب حرارتی بسیار پایینی است. ضریب حرارتی یک ماده نشان دهنده مقدار توانایی حرارت از آن ماده می‌باشد. هرچه هدایت حرارتی یک ماده کمتر باشد، میزان مقاومت آن در برابر انتقال حرارت بیشتر خواهد بود.
ضریب هدایت حرارتی پشم سنگ ورقه ای معمولاً بین 0/03 تا 0/05 وات بر متر بر کلوین است. این ضریب حرارتی بسیار کمتر از ضریب هدایت حرارتی چوب، آجر و بتن می‌باشد.

کاربرد عایق برودتی پشم سنگ

عایق برودت

پنل پشم سنگ تخته ای یک عایق برودت مناسب است که در عایق کاری سردخانه‌ها، یخچال‌ها، مخازن سرد و انبارها مورد استفاده قرارمی‌گیرد. این عایق سرما را در خود حفظ می‌کند و برای نگهداری مواد بسیار مناسب است.

عوامل موثر در کیفیت پشم سنگ تخته ای

مواد اولیه مناسب یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت پشم سنگ تخته ای محسوب می‌شود. سنگ بازالت یک ماده معدنی طبیعی است که میزان خلوص مواد آن بسیار با اهمیت است. مورد دیگر در مواد اولیه پنل پشم سنگ تخته ای استفاده از زرین مرغوب است که باید به آن توجه شود.
روش تولید پشم سنگ تخته ای نیز بر کیفیت آن تاثیرگذار است و عمواملی همچون فشار تبخیر، دمای ذوب و سرعت تولید بخشی از آن محسوب می‌شود.
دانسیته عایق پشمی تخته ای یکی دیگر از عوامل برجسته کیفیت پشم سنگ تخته ای تلقی می‌شود. چگالی بالاتر به معنای مقاومت بیشتر در برابر فشار، صورت و حرارت خواهد بود.

 

قیمت پشم سنگ تخته ای

کیفیت و جنس یک محصول نقش مهمی در قیمت آن را ایفا می‌کند. این مورد در قیمت پشم سنگ تخته ای نیز صادق می‌باشد. کیفیت ساخت پانل به طور مستقیم با قیمت آن مرتبط است. برندهای مختلف قیمت های مختلفی را برای محصول‌شان در نظر می‌گیرند. اگر به دنبال بهترین کیفیت و منصفانه‌ترین قیمت در پشم سنگ هستید، می توانید آن را از شرکت پشم سنگ ایران تهیه فرمایید. شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر از قیمت روز و انتخاب بهترین نوع پشم سنگ با توجه به موارد مصرفی خود با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و مشاوره رایگان کارشناسان پیش از خرید دریافت کنید.

 

روش تولید عایق پشم سنگ تخته ای

در ساخت عایق پشم سنگ تخته ای، سنگ بازالت ذوب شده و آن را با مقداری رزین مخلوط می‌کنند. سپس به وسیله ای دستگاه آن ها را به شکل تخته با ضخامت،طول و چگالی مختلف درآورده و در بسته بندی می‌کند.
پشم سنگ تخته ای پانلی

انواع پشم سنگ تخته ای

انواع پشم سنگ تخته ای موجود در بازار به صورت زیر است:
. عایق تخته ای ساده از این نوع پوشش برای عایق کردن بین سقف و طبقات، روی بتن و کف ساختمان استفاده می‌شودو به شکل تخته های مستطیلی در بازار یافت می‌شود.
. عایق تخته ای با روکش کاغذ کرافت کاغذ کرافت، کاغذی با مقاومت و کشسانی بالا است. شرکت ها با ترکیب این کاغذ خاص با پشم سنگ تخته ای، عایق‌هایی بادوام تری را برای جلوگیری از آسیب های فیزیکی و رطوبتی تولید میی‌کنند.
. عایق تخته ای با روکش آلومینیوم از عایق تخته ای با روکش آلومینیوم می‌توان به جهت عایق کردن سیستم های گرمایش از کف و در زیر لوله‌هایی که آبگرم از آن عبور می‌کند، استفاده کرد.
. پشم سنگ تخته ای فویل دار این نوع نیز همانند عایق تخته ای با روکش آلومینیوم است، با این تفاوت که جنس ورق فویل با توجه به میزان حرارت عبوری از قسمت مورد عایق تعیین می‌گردد.
. پشم سنگ تخته ای بدون فویل این عایق شبیه عایق پشم سنگ ساده بوده، با این تفاوت که به صورت رول در بازار عرضه شده و قابل تهیه است.

دانسیته پشم سنگ تخته ای

دانسیته یکی عوامل مهم در پشم سنگ تخته ای محسوب میشود. شرکت پشم سنگ ایران پشم سنگ تخته ای را در دانسیته های زیر تولید و بفروش می‌رساند:
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 50
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 60
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 80
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 100
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 120
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 130
پشم سنگ تخته ای با دانسیته 150

ضخامت پشم سنگ پانلی

دانسیته یکی عوامل مهم در پشم سنگ تخته ای محسوب میشود. شرکت پشم سنگ ایران پشم سنگ تخته ای را در دانسیته های زیر تولید و بفروش می‌رساند:
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 30
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 40
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 50
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 60
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 70
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 75
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 80
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 90
پشم سنگ تخته ای با ضخامت 100