پشم سنگ بلاگ

روش تولید پشم سنگ

مراحل تولید پشم سنگ چیست

مواد اولیه پشم سنگ

ماده اولیه مورد استفاده در عایق پشم سنگ، سنگ بازالت است که در اندازه مناسب دانه بندی شده و به داخل بونکرهای مربوط منتقل می شوند.

بازالت چیست

بازالت از فوران آتشفشانی که بسیار نادر است و در ایران منحصر به فرد و به وفور وجود دارد که نتیجه یخ‌زدن گدازه‌های آتشفشانی پدید می‌آید. به دلیل هوای بسیار سرد گدازه‌های روان خارج شده به سرعت منجمد شده و این ستون‌های طبیعی صاف از فوران گدازه‌های بازالت در کف یک آبگیر سرد ایجاد شده‌اند.
سرد شدن سریع آن باعث جمع‌شدن حجم زیادی از گدازه‌ها و قطعه قطعه شدن آن به قسمت‌های مختلف شده است.
کارخانه پشم سنگ از بازالت به عنوان ماده اولیه اصلی استفاده می کند.

روش تولید پشم سنگ

ابتدا مواد اولیه مورد مصرف در کوره کک سوز ، که سنگ بازالت ذوب میشود.
باتوجه به آنالیز هریک از مواد اولیه و همچنین با در نظر داشتن آنالیز مناسب برای محصول نهایی، نسبت وزنی مواد اولیه در هر بار از شارژ محاسبه شده و به کمک سیستم های توزین الکترونیکی و از طریق اتاق کنترل شارژ راهبری و نظارت می شود .
سنگ بازالت در دمای 1420 درجه سانتی گراد ذوب میشود برای اینکه کوره به دما ی مورد نظر برسد نیار به مکمل سوخت دارد حرارت بالای ایجاد شده بر اثر سوخت زغال کک متالورژ به داخل کوره کوپلا موجب تشکیل سیلیکات مذاب کاملا همگن می شود . خروجی کوره ذوب که بصورت مذاب کاملا همگن از طریق مجاری خاص بر روی ماشین الیاف ساز هدایت میشود.
ماشین الیاف ساز مورد استفاده بوسیله مبدل های فرکانس راه اندازی و کنترل می شود.
مواد مذاب در کسری از ثانیه به الیاف کاملا یکدست و با میانگین قطر 8 الی 10 میکرون تبدیل میشود الیاف تشکیل شده بنا به تنوع محصول مورد نظر با مقدار مشخصی از رزین توسط افشانکهای تعبیه شده سپس با گرما و نیروی فشاری مکانیکی بر روی سطح آن، عمل پخت انجام شده انسجام و سختی نهایی بدست می آید .
پس از پخت عایق بوسیله جریان هوای اجباری خنک شده و در نهایت پس از چیدمان جهت بسته بندی نهایی ارسال می شوند.

فرایند تولید پشم سنگ در کارخانه

کارخانه پشم سنگ ایران، واقع در تهران کیلومتر 11 جاده مخصوص کرج با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولید عایق، اولین تولید کننده، پشم سنگ ایران می باشد.
کارخانه پشم سنگ ایران دارای دو خط تولید اصلی و همچنین خط تولید ورق آلومینیوم جکتینگ می باشد و همچنین مفتخر است که در تامین کلیه تجهیزات جانبی عایق کاری بسیاری ار پروژه های مهم پالایشگایه نفت و گاز، نیروگاهی، ،پتروشیمی، و صنایع سنگین و ساختمانی مشارکت داشته و دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *